Jak na balení a stěhování skla, porcelánu a keramiky
style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Dostatečně velká krabice – začněte tím, že si opatříte dostatek pevných a velkých krabic. Ty nesmí mít rozmáčené či zvlhlé dno, nesmí být příliš využívané, a tím pádem nestabilní. Nezapomínejte také na to, že krabice má omezenou nosnost, ideální bude, pokud se vám podaří zabalit věci ve váhovém rozmezí mezi deseti a patnácti kilogramy.
Rozhoduje hlavně výplňový materiál – na něm nešetřete, a pokud se domníváte, že ušetříte hlavně tím, že využijete staré časopisy, může to dopadnout přímo tragicky. Nejlepším řešením, kdy nemůžete šlápnout vedle, je bublinková fólie. Zabalíte do ní skoro všechno a fólii si pak můžete uschovat pro další stěhování v Praze 4 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/nestarejte-se-o-malickosti/ nebo odesílání různých zásilek či reklamací.
Křehké předměty balte jednotlivě – velmi důležitá je zásada balení křehkých věcí po jednom. Nikdy nebalte talíře tak, že je vyskládáte na sebe po deseti kusech a celý balík obalíte bublinkovou fólií. Každý křehký kus musí být zabalen ze všech stran. Pokud balíte sklenice a hrnky, někdy se vyplatí vložit do krabice mřížku vytvořenou z papírového kartonu a do mřížky posadit všechny tyto předměty po jednom, každý zvlášť. Pokud je kartonová mřížka dostatečně pevná, můžete do jedné krabice vložit mřížky např. ve dvou řadách na sobě.
Nezapomínejte vystlat i dno – někteří lidé ve snaze věnovat maximum pozornosti balení jednotlivých sklenic a talířů například do bublinkové fólie zapomenou vložit také měkkou výstelku na dno krabice, což pak může snadno poškodit to, co je vespodu. Dno pokryjte nejlépe polystyrenovými tělísky flo-pak nebo bublinkovou fólií ve více vrstvách.
Krabice pečlivě označte – všechny krabice, kde se nachází porcelán, sklo a plasty, označujte jako křehké a „neklopit“. Stěhováci tak budou vědět, že je také nemají na sebe stohovat do větších vrstev, a že by měly být v autě vždy zcela nahoře.